پیوندها
نظر سنجي

خبر و تحلیل روز

تاریخ و ساعت ارسال :08 بهمن 1394 | 00:10

آیت‌الله محمدی عراقی: حضور گسترده مردم در انتخابات حفظ امانتی است که شهدا به ما سپرده‌اند


به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، آیت‌الله محمود محمدی عراقی چهارشنبه‌شب در حسینیه اباعبدالله (ع) شهر کرمانشاه در جمع مداحان و جمعی از مردم متدین کرمانشاه اظهار کرد: بهمن، ماه طلوع فجر انقلاب و یادآور جانبازی و رشادت مردم و رهبری امام راحل است.

وی با بیان اینکه انقلاب شکوهمند اسلامی، مردم ایران را آزاد و ملت‌های مسلمان را بیدار کرد، افزود: مأموریت پیامبران و انقلابیون الهی دعوت مردم به توحید است که امام راحل روزهای نخست انقلاب بر مبنای آموزه‌های قرآنی لحظه‌ها و برهه‌های مهم را با عنوان یوم‌الله (یادآور روزهای الهی) نامگذاری کردند.

این استاد حوزه علمیه ادامه داد: خداوند متعال در قرآن کریم می‌فرماید دوران سیاه فرعون و فرعونیان را که فرزندان شما را سر بریده و به زندان می‌انداختند فراموش نکنید و بر همین اساس امام خمینی (ره) به ما درس توحید دادند که امروزه تمام افراد باید این مسیر را برای دعوت مردم به بصیرت ادامه دهند.

محمدی عراقی، تمام مشکلات جامعه را ناشی از انحراف از توحید دانست و گفت:‌ جاهلان توکل و توسل را شرک می‌دانند، در حالی که این موضوع سراسر عبادت است و به اذن خدا شفاعت انجام می‌شود و اراده الهی همواره پیروزی مؤمنان است.

این مسئول، بزرگداشت ایام‌الله را یادآور نعمت‌های الهی برشمرد و خاطرنشان کرد: فرمایشات مقام معظم رهبری را باید با همدلی اطاعت کرده و به کار ببندیم، چراکه بیانات معظم‌له در تمام جنبه‌ها پیش‌بینی دقیق و رهنمود ارزشمند و یک نعمت الهی است.

محمدی عراقی، بی‌نتیجه ماندن حرکت‌های منطقه را به دلیل نداشتن رهبری دانست و متذکر شد: نعمت اسلام و رهبری را ملت ایران قدر دانسته و درک کرده‌اند، چراکه انقلاب اسلامی ادامه نهضت عاشورا است.

این استاد حوزه علمیه خاطرنشان کرد: در جریان سال 88 مسئله حق و باطل برای برخی مخلوط شده بود و تشخیص آن دشوار بود که به این شرایط فتنه می‌گویند و عده‌ای اراذل و اوباش به خیمه‌های امام حسین (ع) جسارت کردند و همین موضوع موجب شد حق و باطل معلوم شود و ملت ایران در 9 دی حماسه آفریده و بساط فتنه‌گران را برچیدند.

محمدی‌ عراقی، مرور تاریخ انقلاب را نشان‌دهنده این دانست که انقلاب در سایه عاشورا به ثمر نشسته و یادآور شد: نگهداری ارزش‌های انقلاب عامل مهمی است که دشمن ناکام بماند و شیعه با دو بال سرخ و سبز عاشورا و انتظار حرکت می‌کند.

وی، فرمایشات مقام معظم رهبری تعابیر دقیق توصیف کرد و گفت: آمریکا خاورمیانه جدید را مطرح کرد اما نتوانست به اهداف خویش برسد و جریان تکفیری در منطقه دست‌پرورده آمریکا است، اما ملت ایران به برکت هدایت‌های رهبر معظم انقلاب جلوی توطئه‌های دشمن را گرفته و شهدای حرم مدافعان انقلاب، اسلام، استقلال و عزت ایران اسلامی هستند که جنگ را از مرزهای کشورمان دور کرده‌اند.

استاد حوزه علمیه در پایان با تصریح بر اینکه انتخابات موضوع بسیار مهمی است که باید این امانت که حاصل خون شهدا است را حفظ کنیم، توضیح داد: حضور گسترده در انتخابات و داشتن بصیرت در انتخاب افراد بسیار مهم است و باید به افراد باتقوا، دلسوز، مردمی و انقلابی رأی بدهیم که در این میان توجه به لیست‌های اعلام شده بسیار مهم است.کلید واژه ها :

mohammadi araghi محمود محمدی عراقی محمدی عراقی کرمانشاه استان کرمانشاه شهدا دهه فجر انقلاب اسلامی امام امام انقلابی قرآن امام خمینی مشکلات مقام معظم رهبری رهبری حوزه علمیه فتنه 88 فتنه رأی

پرسش و پاسخ مستقیم
با آیت الله