پیوندها
نظر سنجي

خبر و تحلیل روز

تاریخ و ساعت ارسال :13 فروردین 1394 | 13:05

سفر شورای عالی مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) به عراق؛ دیدار با آیت الله حکیم


به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ اعضای شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت (ع) با «آیت الله العظمی سید محمدسعید حکیم» از مراجع تقلید نجف اشرف دیدار و گفتگو کردند.

آیت‌الله حکیم با تأکید بر اینکه "تشیع در سال‌های قبل جایگاه مطلوبی در جهان نداشت" فرمودند: بحمدالله در عصر کنونی، مذهب اهل بیت(ع) در جایگاه خوبی دارد و تشیع با وجود اختلافات در دنیا، بازهم از احترام و تکریم برخوردار است.

ایشان به جایگاه عالی اهل بیت(ع) در بین پیروان ادیان دیگر هم اشاره کردند و گفتند: جمعی از مسیحیان لبنان که به دیدار من آمده بودند می‌گفتند که "ما علی(ع) را همچون مسیح(ع) یک مصلح می‌دانیم".

آیت الله حکیم اضافه کردند: امیرالمؤمنین علی(ع) یک مصلح و مصحح بزرگ بود که در مکتب او افرادی مثل "مالک اشتر" پرورش یافتند.

این استاد عالی حوزه علمیه نجف اشرف، به چالش های جهان اسلام نیز پرداختند و درباره فعالیتهای مجمع جهانی اهل بیت(ع) توصیه کردند: اکنون در زمان فتنه هستیم و اسلام را با سکولاریزم و افکار التقاطی به هم آمیخته‌اند. توجه داشته باشید که شما راه صحیح اسلامی را روشن و تصحیح کنید. 

ایشان ادامه دادند: برخی نیز مثل مسیحیت، خواستار تغییر در دین هستند. آگاه باشید که دین تغیرناپذیر است.

این مرجع تقلید شیعیان با اشاره به فعالیتهای تبلیغی مجمع جهانی اهل بیت(ع) نیز فرمودند: باید آنهایی که امکانات دارند، وسایل تبلیغی دارند، و صاحب تفکر و مجالس هستند بدانند که تنها را حل مشکلات، بیان مکتب قرآن و اهل بیت(ع) است. هرگونه اصلاح و تبلیغ دینی، باید بر محوریت این دو باشد.

پیش از سخنان آیت الله العظمی سید محمدسعید حکیم، دبیرکل مجمع گزارشی از فعالیت‌های آن ارائه کرد.

شایان ذکر است اعضای شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت (ع) برای سفری چند روزه در عراق به سر می‌برند. حضرات آیات و آقایان «مجتهدی شبستری»، «دری نجف آبادی»، «نواب»، «اختری»، «تسخیری»، «قمی»، «ولایتی»، «الشخص»، «محسنی»، «اراکی»، «هادوی تهرانی»، «محمدی عراقی»، «الحلباوی»، «مرتضی العاملی»، «المعتوق»، «محمدی عراقی» و «ابراهیمی ترکمان» از جمله اعضای هیئت عالیرتبه مجمع در این سفر هستند.

دیدار با حضرات آیات عظام "سیستانی"، "حکیم"، "نجفی" و "فیاض" مراجع عظام تقلید مقیم نجف، دیدار با مقامات عالیرتبه عراق، گفتگو با متولیان اماکن مقدسه و برگزاری جلسات شورای عالی، از جمله برنامه‌های این سفر است.کلید واژه ها :

mohammadi araghi کرمانشاه محمود محمدی عراقی محمدی عراقی استان کرمانشاه

پرسش و پاسخ مستقیم
با آیت الله