پیوندها
نظر سنجي

خبر و تحلیل روز

تاریخ و ساعت ارسال :12 فروردین 1394 | 19:30

سفر شورای عالی مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) به عراق؛


به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ اعضای شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) با «آیت الله العظمی بشیر نجفی» از مراجع تقلید نجف اشرف دیدار و گفتگو کردند.

آیت‌الله نجفی با اشاره به آیه شریفه "وَمَنْ أَحْسَنُ قَوْلًا مِمَّنْ دَعَا إِلَى اللَّهِ وَعَمِلَ صَالِحًا وَقَالَ إِنَّنِی مِنَ الْمُسْلِمِینَ" فعالیت های مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) را از مصادیق این آیه خواندند و افزودند: پیامبر اکرم(ص) به علی(ع) فرمود:  "یا علی اگر انسانی را هدایت بکنی از کل دنیا و مافیها برایت ارزشمند‌تر است". 

ایشان ادامه دادند: کار اساسی، دعوت به اسلام است. همه حوزه‌ها، مدارس و سازمان‌ها باید در مسیر هدایت به اسلام حقیقی گام بردارند.

این استاد عالی حوزه علمیه نجف اشرف، به چالش های هدایت اسلامی نیز پرداختند و گفتند: در راه رسیدن به هدف یک مشکل بزرگ داریم و آن "ضعف محتوایی دروس حوزه" است.

آیت الله نجفی اضافه کردند: متأسفانه اکنون طلبه بعد از فارغ التحصیل شدن نمی‌تواند پاسخگوی مسائل عصر حاضر باشد.

ایشان تأکید کردند: خطر ضعف محتوایی دروس حوزه برای تشیع، از خطر کشتار داعش بیشتر است.

این مرجع تقلید شیعیان به وجود امکانات فراوان هم اشاره کردند و فرمودند: هم اکنون امکانات و هزینه ها نسبت به ایام قدیم هزار برابر بیشتر است ولی ضعف محتوایی دروس، همه آن‌ها را خنثی می‌کند. 

آیت الله بشیر نجفی تأکید کردند: این خطری است که اگر برای آن چاره جویی نشود، باعث تباه شدن اسلام خواهد شد. آنهایی هم که در برابر این ضعف محتوایی ساکت بنشینند روز قیامت باید پاسخگو باشند. 

ایشان همچنین از فعالیت‌های مجمع جهانی اهل‌بیت و دبیرکل آن "حجت الاسلام والمسلمین اختری" تشکر کردند.

پیش از سخنان آیت الله العظمی بشیر نجفی، دبیرکل مجمع گزارشی از فعالیت‌های آن ارائه کرد.

شایان ذکر است اعضای شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) برای سفری چند روزه در عراق به سر می‌برند. حضرات آیات و آقایان «مجتهدی شبستری»، «دری نجف آبادی»، «نواب»، «اختری»، «تسخیری»، «قمی»، «ولایتی»، «الشخص»، «محسنی»، «اراکی»، «هادوی تهرانی»، «محمدی عراقی»، «الحلباوی»، «مرتضی العاملی»، «المعتوق»، «محمدی عراقی» و «ابراهیمی ترکمان» از جمله اعضای هیئت عالیرتبه مجمع در این سفر هستند.

دیدار با مراجع عظام تقلید و مقامات عالیرتبه عراق، از جمله برنامه های این سفر است.کلید واژه ها :

mohammadi araghi کرمانشاه محمدی عراقی محمود محمدی عراقی استان کرمانشاه

پرسش و پاسخ مستقیم
با آیت الله