پیوندها
نظر سنجي

خبر و تحلیل روز

تاریخ و ساعت ارسال :10 فروردین 1394 | 20:31

سفر شورای عالی مجمع به عراق؛ آیت الله فیاض: از تشیع می‏ ترسند چون مذهب اعتدال است/ مجمع جهانی اهل بیت(ع) مورد تأیید من است


به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ اعضای شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) با «آیت الله العظمی اسحاق فیاض» از مراجع تقلید نجف اشرف دیدار و گفتگو کردند.

ایشان در این دیدار با تأکید بر اینکه "تشیع، مذهب اعتدال است" فرمودند: تشیع، یک مذهب متعادل و به دور از جنایت و قتل و کشتار است. دشمنان نیز به همین خاطر از شیعه ترس دارند زیرا این مذهب به دلیل همین اعتدال، در بین مردم جهان نفوذ پیدا می کند و پیش خواهد رفت.

آیت الله فیاض تصریح کردند: باید اعتدال و تعادل مکتب اهل بیت(ع) را به جهانیان معرفی کرد. باید به دنیا گفت که شیعه نه اهل افراط است و نه اهل تفریط.

به گزارش خبرنگار ابنا از نجف اشرف، ایشان با ذکر این نکته که "هم اکنون دولت شیعه منحصر به جمهوری اسلامی ایران است و توجه تمام شیعیان جهان معطوف به ایران است" افزودند: اکنون شیعیان در اقصی نقاط جهان وقتی نام اهل بیت(ع) را از صدا و سیمای ایران می شنوند خوشحال می شوند.

این مرجع تقلید شیعیان اضافه کردند: من قبلا به مسؤولین ایران عرض کردم و نامه هم نوشتم که یک کانال اهل بیتی تأسیس کنند که قوی باشد و اختصاص به علمای حوزه و معارف اهل بیت علیهم السلام داشته باشد ؛ زیرا ارتباطات خیلی مهم است و باید از این امکانات ارتباطی برای معرفی تشیع استفاده کنیم.

آیت الله فیاض به اهمیت تأسیس مراکز تبلیغی برای معرفی مکتب اهل بیت(ع) نیز اشاره کردند و گفتند: نکته مهم دیگرمسئله مؤسسات است. وجود مؤسسات خیلی مؤثر است. لذا وهابیت خیلی به آن پرداخته و در کشورهای مختلف، مسجد، کتابخانه، مدرسه، دارالایتام، خانه برای فقرا و ... احداث می کند.

ایشان افزودند: سی سال قبل، وهابی ها در پاکستان حضور جدی نداشتند ولی الان حضور جدی دارند چون پنج هزار مؤسسه و مدرسه و مسجد در این کشور ساختند. 

استاد عالی نجف اشرف از فعالیت های مجمع جهانی اهل بیت(ع) اعلام رضایت و تصریح کردند: مجمع جهانی اهل بیت علیهم السلام مورد تایید من است و من از مجمع تشکر می کنم. مجمع اغلب از بازی های سیاسی دور بوده و همیشه سعی کرده است که مستقل عمل کند. این استقلال عمل برای مجمع خوب است.

به گزارش خبرنگار ابنا از نجف اشرف، آیت الله فیاض درباره منشورات مجمع هم گفتند: نوشته ها و کارهای مجمع هم خیلی با اعتدال است. 

ایشان با تأکید مجدد بر "اعتدال" فرمودند: مجمع جهانی اهل بیت(ع) یک مؤسسه با اعتدال است و این اعتدال باعث شده از افراط و تفریط ها دور باشد.

پیش از سخنان آیت الله العظمی فیاض، «حجت الاسلام والمسلمین اختری» دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) گزارشی از فعالیت های آن ارائه داد.

شایان ذکر است اعضای شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) برای سفری چند روزه در عراق به سر می برند. حضرات آیات و آقایان «مجتهدی شبستری»، «دری نجف آبادی»، «نواب»، «اختری»، «تسخیری»، «قمی»، «ولایتی»، «الشخص»، «محسنی»، «اراکی»، «هادوی تهرانی»، «محمدی عراقی»، «حلباوی»، «مرتضی العاملی»، «المعتوق»، «محمدی عراقی» و «ابراهیمی ترکمان» از جمله اعضای هیئت عالیرتبه مجمع در این سفر هستند.

دیدار با مراجع عظام نجف اشرف، رایزنی با مقامات عراقی و برگزاری جلسات شورای عالی، از برنامه‌های این سفر است.کلید واژه ها :

استان کرمانشاه mohammadi araghi محمدی عراقی محمود محمدی عراقی کرمانشاه

پرسش و پاسخ مستقیم
با آیت الله