پیوندها
نظر سنجي

خبر و تحلیل روز

تاریخ و ساعت ارسال :14 دی 1394 | 01:45

آیت الله محمدی عراقی: اقدام آل‌سعود همچون اقدامات گروه‌های تکفیری است


 

 

حجت الاسلام محمود محمدی عراقی

 

آیت الله محمود محمدی عراقی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با تسلیت شهادت شهید شیخ نمر اظهار داشت: این اقدام دولت سعودی همچون اقدامات گروه‌های تکفیری از هیچ منطقی پیروی نمی‌کند زیرا همه می‌دانند که این روحانی عالی‌قدر اقدام مجرمانه‌ای انجام نداده بود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: شیخ نمر انسانی عدالتخواه بود که به امر به معروف و نهی از منکر می‌پرداخت و براین اساس می‌توان گفت جرم وی عدالتخواهی و امر به معروف بوده است که وظیفه هر مسلمانی خیرخواهی و امر به معروف حاکمان کشور خود است.

محمدی عراقی با بیان اینکه وظیفه علمای اسلام در برابر این جنایت بسیار سنگین است، ابراز کرد: از لحظه مخابره خبر شهادت شیخ نمر حوزه‌های علمیه سراسر کشور در ماتم فرو رفته‌اند و امروز نیز این مراکز علمی تعطیل بوده و طلاب و روحانیون اقدام به تجمع اعتراضی کرده‌اند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اقدام دولت عربستان سعودی در به شهادت رساندن شیخ نمر را بدون تعقل و تفکر دانست و تصریح کرد: مجامع بین‌المللی و حقوق بشری وظیفه اعتراض به حکام سعودی را باید انجام دهند تا هزینه چنین عمل جنایتکارانه‌ای برای این دولت سنگین باشد.

محمدی عراقی در مورد دلایل اقدام دولت سعودی در به شهادت رساندن یک رهبر دینی، خاطرنشان کرد: حکام سعودی پس از شکست‌های پی‌درپی در سیاست‌های منطقه‌ای درصدد جبران اشتباه خود برآمده‌اند که این اقدام اشتباه سبب تنفر منطقه‌ای و حتی بین‌المللی نسبت به این کشور شده است.

وی به شهادت رساندن شیخ نمر را به‌سبب زنجیره‌ای از اقدامات توسط دولت سعودی دانست و عنوان کرد: بخشی از این زنجیره در دنباله‌روی این کشور از سیاست‌های آمریکا و بخشی دیگر به حوادثی همچون فاجعه منا که بر اثر بی‌مبالاتی حکام سعودی رخ داد و قضایای بحرین و یمن ارتباط دارد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام شکست نقشه آمریکا در منطقه تحت عنوان خاورمیانه بزرگ را در شهادت شیخ نمر بی‌تأثیر ندانست و بیان کرد: زنجیره اقدامات کشورهای مرتجع منطقه و دنیای استکبار در برابر موج بیدارگرانه انقلاب اسلامی که بیداری اسلامی تعبیر می‌شود، آل‌سعود را وادار به شهادت شیخ نمر کرد.

محمدی عراقی با اعلام اینکه امروز علمای جهان اسلام از شهادت شیخ نمر ناراحت و متأسف هستند، اظهار کرد: دولت‌های مرتجع منطقه در برابر موج بیداری اسلامی و خواست عمومی همچون درخواست مردم بحرین برای حق تعیین سرنوشت خود به‌ناچار تسلیم خواهند شد.کلید واژه ها :

استان کرمانشاه mohammadi araghi محمدی عراقی محمود محمدی عراقی کرمانشاه

پرسش و پاسخ مستقیم
با آیت الله