پیوندها
نظر سنجي

خبر و تحلیل روز

تاریخ و ساعت ارسال :03 خرداد 1397 | 15:01

استعداهای برتر و نخبگان جذب حوزه های علمیه شوند


آیه الله محمدی عراقی، نماینده مردم استان کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری از غرفه خبرگزاری رسمی حوزه های علمیه در بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی قرآن بازدید کرد.

عضو خبرگان رهبری در این بازدید به بیان جایگاه حوزه های علمیه و حوزویان در ترویج معارف قرآن و عترت اشاره کرد و گفت: الحمدلله نسل جوان حوزه های علمیه ابتکارات خوبی در ترویج فرهنگ قرآن دارند.

وی افزود: اگر ماه رمضان که ماه بهار و نزول قرآن است را بنگریم می بینیم فرزندان حوزه در سراسر کشور همانند مساجد، مدارس و... مشغول آموزش و ترویج قرآن هستند. البته نیاز بسیار زیاد است و باید تلاش بیشتری صورت گیرد.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: طلاب در برنامه های تبلیغی باید استعدادهای نخبه را به حوزه های علمیه جذب کنند. اگر نیروهای نخبه، با استعداد، مبتکر و خلاق در حوزه حضور پیدا کنند می توانیم رسالت و مسئولیت خود را بهتر انجام دهیم.

وی ادامه داد: روزگاری مردم جز منبر گزینه دیگری نداشتند و در مساجد حضور پیدا می کردند ولی اکنون شرایط تغییر کرده و یک روحانی و مبلغ صدها رقیب مانند فضای مجازی، اینترنت و ماهواره دارد به همین دلیل برنامه های که از سوی طلاب و روحانیون ارائه می شود باید به قدری جذاب باشند که بتواند تمامی جوانان و نوجوانان را جذب کند.

ایشان دنیای امروز دنیای رسانه، ارتباطات و اطلاعات است که متأسفانه به اندازه کافی در این زمینه قوی و حرفه ای نیستیم. افراد باید در این زمینه آموزش ببیند تا بتوانند کار خود را جذاب و حرفه ای ارائه دهند.

 کلید واژه ها :پرسش و پاسخ مستقیم
با آیت الله