پیوندها
نظر سنجي

خبر و تحلیل روز

تاریخ و ساعت ارسال :19 آبان 1396 | 12:01

‌پیاده‎روی اربعین به ‌حرکتی "‌خودجوش" و "مردمی" تبدیل شده است.


نماینده مردم استان کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری گفت: ‌پیاده‎روی اربعین به ‌حرکتی "‌خودجوش" و "مردمی" تبدیل شده است.

آیت‌الله محمدی عراقی با بیان اینکه آمریکا و رژیم صهیونیستی همواره سعی در خاموش کردن جریان بیداری اسلامی در کشورهای اسلامی دارند، اظهار داشت: خوشبختانه با برگزاری اجتماع عظیم پیاده‎روی اربعین شاهد استمرار جریان بیداری اسلامی به صورت انتفاضه در این اجتماع عظیم هستیم.

نماینده مردم استان کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه با آغاز حرکت بیداری اسلامی و سخنان مقام معظم رهبری امیدهای بسیاری به این جریان بسته شد، گفت: بسیاری امیدوار بودند که انقلاب جهانی اسلام با بیداری اسلامی در جهان عرب و اسلام شروع شود.

محمدی عراقی با بیان اینکه آمریکا و رژیم صهیونیستی با یک پاتک و راه‌اندازی توطئه‌های جدید مانند گروه‎های تروریستی و تکفیری سعی در خاموش کردن جریان بیداری اسلامی در جهان اسلام داشتند، عنوان کرد: با تشکیل این جریانها و از جمله توطئه تجزیه کشورهای اسلامی و فروکش کردن بیداری اسلامی این نگرانی از استمرار این حرکت و بیداری در اذهان شکل گرفت.

وی با اشاره به اینکه جریان بیداری اسلامی خاموش نشده است، بیان کرد: امروز شاهد هستیم که این حرکت نه تنها فروکش نکرده بلکه فقط شکل آن تغییر پیدا کرده و یکی از نمادهای بارز آن پیاده‎روی عظیم اربعین است.

نماینده مردم استان کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری راهپیمایی اربعین حسینی را بزرگترین اجتماع عظیم انسانی در دنیا دانست و افزود: این راهپیمایی با عظمت و باشکوه که در دنیا مانند و نظیری ندارد فقط مختص به شیعیان و حتی مسلمانان نیست بلکه متعلق به همه بشریت است.

وی افزود: در حقیقت این راهپیمایی حرکت به سوی آرمانهای آزادی بخش انسانی و اسلامی است و امام حسین (علیه‌السلام) تبدیل به شخصیتی بین‌المللی شده و کربلا و امام حسین (علیه‌السلام) نه تنها متعلق به شیعه بلکه متعلق به کل بشریت است.

عراقی با بیان اینکه پیاده‎روی اربعین به یک حرکت خودجوش و مردمی تبدیل شده است، گفت: این حرکت و اجتماع عظیم انسانی بدون وابستگی به هیچ دولت و سیاستی و به صورت مستقل و مردمی، خود را در سطح بین‎الملل خود را به جهانیان عرضه داشته است.

وی با بیان اینکه پیاده‎روی اربعین بهترین زمینه‎ساز و بسترساز برای ظهور منجی است، عنوان کرد: این حرکت با این روند بهترین زمینه‌‏ساز و بسترساز برای ظهور منجی و ریشه کردن ظلم در جهان است.

نماینده مردم استان کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری عراقی افزود: کافی است که به این حرکت خودجوش مردمی پس از زیارت امام حسین اعلام شود که ما راهی قدس هستیم و این میلیونها انسان عاشق و مشتاق و حسینی شده بدون درگیری نظامی و بدون کوچک‌ترین آسیب به کسی راهی قدس شریف شده و می‎بینیم که دنیا در برابر این عظمت سر فرود خواهند آورد و دیگر برای نابودی رژیم نژادپرست اسرائیل نیازی به لشکرکشی نخواهد بود.

وی با اشاره به اینکه معنای جمله «کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا» با پیاده‎روی اربعین به صورت عینی نمود پیدا می‎کند، اظهار داشت: ما در اربعین با یک فلسفه تحقق قیام امام حسین (ع) متناسب با شرایط روز روبه‌رو هستیم که یک حرکت مردمی و مسالمت‎آمیز و فارغ از رنگ، قوم، نژاد، مذهب و رنگ همه مردم را از گوشه و کنار دنیا در یک مکان گرد هم آوره است.

نماینده مردم استان کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه پیاده‎روی اربعین اگر به این شکل ادامه پیدا کند آرمان‌های آزادیخواهانه و عدالت آفرین اسلام ناب محمدی نه تنها در منطقه بلکه در سطح جهانی را محقق خواهد کرد، گفت: در فرهنگ اسلامی واژه اربعین کاربردهای فراوانی و بسیار تاثیرات مهمی از نظر تاریخی داشته و ‌در تاریخ انقلاب ما نیز همین تکرار می‌شود.

 

 کلید واژه ها :پرسش و پاسخ مستقیم
با آیت الله