پیوندها
نظر سنجي

آیینه رسانه ها

تاریخ و ساعت ارسال :20 شهریور 1396 | 20:01

طلاب بنیه دینی و معنوی خویش را تقویت کنند


طلاب بنیه دینی و معنوی خویش را تقویت کنند
آیت الله محمدی عراقی گفت: تقوا، پرهیزکاری و خودسازی از مهمترین وظایف طلاب و روحانیان بوده و باید معممین به اصلاح امور خویش توجه ویژه داشته باشند.
 

آیت الله محمود محمدی عراقی نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری رسا در کرمانشاه، ابراز داشت طلاب باید بنیه دینی و معنوی خویش را تقویت کنند.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: تقوا و پرهیزکاری و خودسازی از مهمترین وظایف طلاب و روحانیان بوده و باید معممین به اصلاح امور خویش توجه ویژه داشته باشند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: توجه به تهذیب نفس انسان را در مسیر خدمت به اسلام و نظام اسلامی قرار می دهد.

آیت الله محمدی عراقی مطرح کرد: طبق بیانات رهبر معظم انقلاب روحانیان نقش هدایتگری و دستگیری معنوی را دارند بنابراین اگر در هر نقطه ای هر روحانی نقش خود را به درستی انجام دهد زمینه آبادانی را فراهم خواهد کرد.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: اگر خلقیات و یا رفتار بدی در وجود هر یک از طلاب و روحانیان وجود داشته باشد تاثیرات بدی بر روحیه جامعه گذاشته و وجهه روحانیت را تخریب می کند بنابراین باید نقایص وجودی خویش را اصلاح کرد.

وی عنوان داشت: تقوا به منزله حفظ وجود خویش از فساد و انحراف است، روحانیان باید هدایتگر مردم به سوی نور و پاکی و نجات بخش آنها از تاریکی و ظلمات باشند بنابراین باید پیش از هر چیز خود را از تاریکی ها نجات بخشند.

آیت الله محمدی عراقی تاکید کرد: طلاب باید دعا و ذکر و مناجات را سرلوحه امور خویش قرار دهند زیرا زندگی طلبه را سرشار از معنویت کرده و قلب و روح او را سرشار از انوار نورانی معنویت خواهد کرد.کلید واژه ها :پرسش و پاسخ مستقیم
با آیت الله