پیوندها
نظر سنجي

آیینه رسانه ها

تاریخ و ساعت ارسال :25 فروردین 1396 | 14:01

مردم با بصیرت و آگاهی پای صندوق های رای بروند


به گزارش خبرنگار ایرنا؛ آیت الله محمود محمدی عراقی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه اهل سنت کرمانشاه، شرکت در انتخابات را وظیفه شرعی و ملی دانست و افزود: باید برای انتخاب فرد اصلح تحقیق و بررسی کنیم و بدانیم که چه کسی شایستگی و صلاحیت این منصب را دارد.
وی در ادامه قانون انتخابات را دارای اشکال دانست و بر اصلاح آن تاکید کرد و گفت: هرکسی با هر سن و تحصیلاتی در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری شرکت کرده و این اشکال دارد و نمایندگان مجلس باید این قانون را اصلاح کنند.
او مسئولیت شورای نگهبان را در تایید صلاحیت ها خیلی سنگین دانست و افزود: در انتخابات، سرنوشت کشور به مدت چهار سال در اختیار یک شخص قرار می گیرد و از این رو باید با حساسیت افراد اصلح را تایید کنند.
نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری در ادامه سخنان خود نظام جمهوری اسلامی را نظام شایسته سالاری دانست و گفت از این رو بهترین، شایسته ترین، شجاع ترین، حکیم ترین و عادل ترین و با تقواترین افراد در این مناصب قرار گیرند.
آیت الله عراقی گریزی هم به انتخابات شورای شهر زد و افزود: شورای شهر یک نهاد خدماتی است و اعضای این شورا هم باید به فکر خدمت رسانی به مردم باشند و از سیاسی کاری پرهیز کنند.
او در بخش دیگری از سخنان خود به ماه رجب به عنوان یکی از ماه های حرام یاد کرد و گفت: براساس دستورات پروردگار، جنگیدن در ماه حرام منع شده و در این ماه باید جنگ و کشتار متوقف شود.
وی به جنگ و کشتار در کشورهای اسلامی منطقه اشاره کرد و اظهار کرد: سران کشورهای اسلامی باید براساس احکام خداوند متعال، باید جنگ و کشتار را متوقف کنند.
او به امنیت ایران اسلامی به برکت خون شهدا و ایثارگری رزمندگان اسلام نیز اشاره کرد و افزود: امروز ایران اسلامی در منطقه پرآشوب خاورمیانه بهترین و پایدارترین امنیت را دارد.
وی همچنین امت اسلام را به وحدت و اخوت اسلامی دعوت کرد و گفت: این پیام اسلام و پیامبر گرامی (ص) است و باید به آن تمسک کنیم.
3033/8066 خبرنگار:فرزاد نویدی ** انتشار دهنده:علی مولویکلید واژه ها :پرسش و پاسخ مستقیم
با آیت الله