پیوندها
نظر سنجي

خبر و تحلیل روز

تاریخ و ساعت ارسال :16 شهریور 1396 | 11:37

شهدا نام امام حسین (ع) را به فرهنگ پرقدرت سیاسی دنیا تبدیل کردند


 

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری:

شهدا نام امام حسین (ع) را به فرهنگ پرقدرت سیاسی دنیا تبدیل کردند

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری گفت: به برکت وجود شهدا امروز نام امام حسین(ع) به واحد فرهنگ پرقدرت سیاسی و نظامی دنیا تبدیل شده است.

دی ‌عراقی امروز پنجشنبه در مراسم سالگرد شهادت مدافعان حرم، شهیدان اکبر نظری و حسین علیخانی که در مسجد آیت الله بروجردی برگزار شد، اظهار داشت: امنیت و آرامش کشور را مدیون شهدا هستیم.

وی بیان کرد: اگر مدافعان حرم نبودند، آرامش و امنیت کنونی در کشور حاکم نبود. به برکت وجود شهدا امروز نام امام حسین(ع) به واحد فرهنگ پرقدرت سیاسی و نظامی دنیا تبدیل شده است.

آیت الله محمدی عراقی افزود: اسلام اگرچه به قدرت مادی و ظاهری اهمیت می‌دهد اما مبنای آن قدرت معنوی است، اگر در دانشگاه های بزرگ دنیا مؤلفه‌های قدرت را قدرت نظامی و بمب اتم و یا قدرت سیاسی و اقتصادی می‌دانند، در جمهوری اسلامی ایران بیش از عوامل مادی، عوامل معنوی به عنوان عامل قدرت مطرح هستند.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری گفت: شهدا معادلات جهانی را بر هم زدند، امروز وقتی در دانشگاه های بزرگ دنیا از مولفه‌های قدرت حرف می زنند، حتی اساتیدی هم که هیچ اعتقادی به وجود خداوند ندارند مجبوراند در تدریس خود از عامل خدایی به عنوان یکی از مؤلفه های قدرت یاد کنند.

وی بیان کرد: در نخستین روزهای پیروزی انقلاب اسلامی ایران قدرت های جهانی پیش بینی می کردند که جریان انقلاب ما دو، سه ماه بیشتر دوام نمی‌آورد و در دوران جنگ تحمیلی نیز صدام میخواست تا یک هفته ای تهران را بگیرد

آیت الله محمدی عراقی افزود: عامل خدایی چه در جریان پیروزی انقلاب اسلامی و چه پس از گذشته چهار دهه از پیروزی انقلاب اسلامی رمز ماندگاری نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بوده است.

وی اظهار: دشمنان می‌خواستند ایران را به ایرانستان تبدیل کنند، آنها می خواستند قومیت ها و مذاهب را به جان هم انداخته و از این طریق کار انقلاب را تمام کنند.

آیت الله محمدی عراقی در ادامه واژه ولایت را دارای بار ارزشی بالا دانست و گفت: تاکنون آنطور که باید به عمق این کلمه توجه نکرده‌ایم. واژه ولایت معنای بلند و عمیقی دارد، غدیر مورد اتفاق همه مسلمانان است و شیعه و سنی ندارد.کلید واژه ها :پرسش و پاسخ مستقیم
با آیت الله