پیوندها
نظر سنجي

آیینه رسانه ها

تاریخ و ساعت ارسال :12 تیر 1395 | 13:56

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام: وحدت شیعه و سنی برای کشور امنیت آفرین است


لینک خبر در خبرگزاری ایرنا

آیت الله محمود محمدی عراقی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا، وحدت را یک اصل قرآنی دانست و گفت: جامعه که وحدت نداشته باشد رو به زوال می رود و به مرور زمان فروپاشیده خواهد شد.
وی ایجاد وحدت را یکی از هنرهای امام خمینی (ره) عنوان کرد و گفت: وحدتی که امام بین تمامی اقشار جامعه ایجاد کرد به پیروزی انقلاب اسلامی منتهی شد.
وی وحدت شیعه و سنی در ایران اسلامی را مطلوب دانست و گفت: امروز تمامی دشمنان اسلام به دنبال ایجاد تفرقه بین شیعه و سنی هستند اما خوشبختانه تاکنون نتوانسته اند وحدت را از ملت ایران بگیرند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، افزود: دشمنان اسلام در کشورهایی همچون عراق و سوریه توانسته اند موفق شوند و با تفرقه افکنی قتل و کشتار راه بیاندازند.
محمدی عراقی توضیح داد: براساس آیه صریح قرآن ما حق نداریم به مقدسات دیگران اهانت کنیم، حتی اگر مقدسات آنان بت های مشرکین باشد.

* وحدت گروه های سیاسی
وی در بخش دیگری از صحبت های خود در رابطه با وحدت بین احزاب و گروه های سیاسی گفت: جامعه ما باید برای فعالیت گروه های سیاسی و تشکل ها به بلوغ سیاسی برسد.
نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری گفت: بلوغ سیاسی به این معنی است که در کنار بیان نظرات و عقاید حزبی و گروهی امنیت ملی را در نظر بگیریم و آنجایی که بحث دفاع از کشور در میان است همه با هم متحد شویم.
محمدی عراقی ادامه داد: نباید فراموش کنیم که کشور باید قدرتمند باشد و برای این موضوع باید اصلاح طلب، اصول گرا و سایر گروه های سیاسی با یکدیگر متحد شوند.کلید واژه ها :پرسش و پاسخ مستقیم
با آیت الله