پیوندها
نظر سنجي

خبر و تحلیل روز

تاریخ و ساعت ارسال :25 بهمن 1394 | 08:08

منشور اخلاقی ستادهای انتخاباتی آیت الله محمدی عراقی


 

بسم الله الرحمن الرحیم

إِنَّ اللّهَ يَأْمُرُكُمْ أَن تُؤدُّواْ الأَمَانَاتِ إِلَى أَهْلِهَا وَإِذَا حَكَمْتُم بَيْنَ النَّاسِ أَن تَحْكُمُواْ بِالْعَدْلِ إِنَّ اللّهَ نِعِمَّا يَعِظُكُم بِهِ إِنَّ اللّهَ كَانَ سَمِيعًا بَصِيرًا  

خداوند به شما فرمان می‌دهد که امانتها را به صاحبانش بدهید! و هنگامی که میان مردم داوری می‌کنید، به عدالت داوری کنیدخداوند، اندرزهای خوبی به شما می‌دهد! خداوند، شنوا و بیناست. سوره النساء آیه 58


                        اِني بَعِثْتُ لاتَمْمُ مَكارِمُ الاخْلاقْ                                            رسول گرامي اسلام (ص)
 


 به همان اندازه که رهبری در نظام اسلامی جایگاهی رفیع و بلند دارد مجلس خبرگان نیز, که وظیفه اش در ارتباط با رهبری است, مهم و ارزش مند است .                                                           امام خميني(ره)       

 

افراد مورد اعتمادی را که خودتان می‌شناسید یا اشخاص مورد اعتماد آنها را معرفی می‌کنند و بر صلاحیت آنها شهادت می‌دهند، آنها را به مجلس خبرگان بفرستید تا این مجلس همواره با همان استحکام و اقتداری که قانون برای آن معین کرده است، بماند و آینده‌ی کشور تضمین شود.                                مقام معظم رهبري(مدظله العالی)

 

محورهاي مهم منشور اخلاقي

1- انتخابات را آزموني الهي، حرکتي جهادي و نيازمند تفکر بسيجي و حرکت بر مدار قانون اساسي و منويات حضرت امام خميني (ره) و مقام معظم رهبري را وظيفه اي الهي دانسته و بر وفاي به عهد باخون شهدا خود را پایبند می دانیم.

2- تبليغات رنگين و پرهزينه، انتشار تصاوير فريبنده، برگزاري مراسم و ميهماني‌هاي پرخرج را مردود دانسته و از نزدیک شدن به صاحبان قدرت و ثروت و در نتیجه مدیون شدن به آنها اجتناب می نماییم.

3- خود را پایبند يک رقابت سالم و مبتني بر الگوهاي رفتاري اسلامي دانسته و از تخريب، تهمت، تحقير، افشاء اسرار مخفي نامزدهاي انتخاباتي در رسانه‌هاي گروهي، سايت‌هاي اينترنتي، شبکه های اجتماعی و مجالس پرهيز می نماییم.

4- استدلال در عمل و بيان منطقي را زيباترين نوع اثبات خود و بهترين روش براي پاسخ به منتقدان و زمينه ساز يک رقابت اخلاقي و اسلامي مي دانيم. 

5- نگاه غربي «برنده و بازنده» را در شأن رقابت زيبنده در نظام ارزشي و اخلاقي جمهوري اسلامي و مردم شريف ايران نمي دانيم و اعتقاد راسخ داريم؛ برنده واقعي انتخابات، ملت ايران و نظام مقدس جمهوري اسلامي خواهد بود لذا وجهه همت خود را "برگزاري پرشور و حماسي انتخابات و حضور گسترده مردم" قرار خواهيم داد.  

6- در برخورد با مردم، شفافیت ،صداقت و رعایت انصاف را ضروری می دانیم.

7- حضور در انتخابات را عهدي بزرگ با خداوند متعال، امام زمان، مقام معظم رهبري و ملت بزرگ ايران و توجه به امانت عظيم جمهوري اسلامي و پاسداري از خون شهداء دانسته و بر وفاي به اين عهد بزرگ پای می فشاريم. 

 

با خدای خود عهد می بندیم و سوگند یاد می کنیم که مفاد اين منشور اخلاقي را رعایت نموده و در جهت تعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی گام برداریم.کلید واژه ها :پرسش و پاسخ مستقیم
با آیت الله